📝 قرآن و عترت در کنار هم نجات بخش انسانهاست… | پرتال خبری ماهین نیوز

زنجان ، ایرنا ، آیت الله حسینی زنجانی از مراجع تقلید گفت: بنا بر فرموده پیامبر اکرم(ص) قرآن و عترت نجات دهنده انسانها بوده و اگر مسلمانان می خواهند دچار انحراف نشوند به این مهم باید توجه کنند.

• به گزارش #ايرنا ، آیت الله سیدمحمد حسینی زنجانی شامگاه یکشنبه درمراسم شام غریبان حسینیه اعظم زنجان افزود: شهادت امام حسین(ع) نماد ایثار و فداکاری است و گریه برای ایشان گناهان را سبک می کند.

وی یادآوری کرد: همه مسلمانان برای امام حسین(ع) عزاداری می کنند چراکه عاشورای حسینی قلب ها را جریحه دار کرد و این زخم تا قیامت نیز التیام نمی یابد.

این مرجع تقلید افزود: توسل به امامان معصوم با اذن خداوند انجام می گیرد و بدون اذن خداوند توسل و واسطه قرار دادن دیگری شرک به پرودگار محسوب می شود و این در حالی است که خط رسالت و امامت دعوت به توحید بوده است.

وی اظهار کرد: بر این اساس قرآن مبارزه با افرادی که بت ها را وسیله رسیدن به خداوند دانسته مورد نکوهش قرار داده چرا که اذن و اجازه ای از سوی خداوند به بت ها داده نشده است.

آیت الله حسینی زنجانی ادامه داد: لذا گفته شده اگر انسان می خواهد به خداوند نزدیک شود سجده کرده و ذکر بگوید و این در حالی است که خداوند به ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند و چون این امر به اذن خداوند بوده شرک محسوب نمی شود، بلکه اطاعت از فرمان الهی است.
🔻
Telegram.me/Alzanjani

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '