کتاب یک اسرائیلی، منبع دکترا در ایران! | پرتال خبری ماهین نیوز

استنلی_فیشر که هفت سال معاون #صندوق_بین‌المللی_پول و هشت سال رییس #بانک_مرکزی_اسرائیل بود در مراکز دانشگاهی ایران در رشته #اقتصاد نامی شناخته شده است و کتاب #اقتصاد_کلان وی از منابع اصلی برای آزمون‌های #کارشناسی_ارشد و #دکتری به‌شمار می‌رود!!

استنلی فیشر در خانواده‌ای #یهودی در رودزیای شمالی به دنیا آمد و شهروندیِ اسرائیلی-آمریکایی دارد.

۳️⃣ وی در #جنبش_جوانان_صهیونیست نیز در جوانی سابقه فعالیت دارد و به خاطر همین دلبستگی در سال ۱۹۶۰ میلادی به #اسرائیل سفر کرد و زبان #عبری آموخت.

۴️⃣ فیشر که هم اکنون نایب‌رئیس #فدرال_رزرو آمریکا به عنوان قدرتمندترین نهاد خصوصی اقتصادی این کشور است، مدتی نیز در #سیتی_گروپ کار می‌کرد و عملاً در تمام بانک‌های مؤثر بین‌المللی فعالیت داشته است.

۵️⃣ وی برای درمان تورم دو رقمی رژیم اسرائیل به #اورشلیم رفت و توانست تورم را کاهش دهد.

۶️⃣ استنلی فیشر همواره به عنوان نفر دوم صندوق بین‌المللی پول در معرض اتهامات جدی دخالت در سرکوب دولت‌های مردمی و اتخاذ سیاست‌هایی علیه مردم قرار داشته است. سیاست‌هایی که در روسیه، آمریکای لاتین و همچنین در بحران ۱۹۹۷ آسیای شرقی فاجعه‌ی اقتصادی و انسانی آفرید.

۷️⃣ وی در مصاحبه با جان پیلجر روزنامه‌نگار سرشناس و منتقد غربی که از وی پرسید که چرا صندوق همواره در کنار دولت‌های کودتاچی بوده است با عصبانیت پاسخ داد: صندوق تاکنون علیه هیچ کشوری #کودتا نکرده است!

۸️⃣ شرکت صندوق بین‌المللی پول در اقدامات #دیکتاتورها علیه ملت‌ها مانند رژیم پینوشه، سوهارتو، یلتسین و… و همچنین اتخاذ سیاست‌هایی که به #بحران_اقتصادی می‌انجامد باعث اعتراض‌های زیادی شده است و حداقل این اتفاق نظر در بین کارشناسان مستقل وجود دارد که سیاست‌های این نهاد هیچ‌گاه به موفقیت منتهی نشده است.

📚 منبع: سایت تحریریه

✅ به کانال اندیشکده مطالعات یهود بپیوندید:
👉 @jscenter
#یهود #نفوذ #اقتصاد_ربوی #ربا #جنگ_با_خدا

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '