نماز جمعه مصداق روشنی از جهاد کبیر است | پرتال خبری ماهین نیوز

وی با اشاره به گستردگی و تشکیلات نماز جمعه در سراسر کشور افزود: در حدود ۸۸۵ شهر و بخش با همت همین تعداد امام جمعه و خطیب موقت و با همکاری ۴۳ هزار نفر اعضای ستادهای نماز جمعه ، ۲۷ هزار نفر را برادران و ۱۶ هزار نفر را خواهران تشکیل می‌دهند و این فریضه با همکاری ائمه جمعه موقت، ستاد نماز جمعه و با همکاری نیروهای بسیج، انتظامی و تعدادی از نهادها و ادارات انجام می‌شود.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه با حضور امت اسلامی در قرارگاه‌های نماز جمعه این فریضه الهی اقائمه می‌شود، ادامه داد: در طول سال حدود ۲۰۰ گردهمایی تخصصی در رابطه با نماز جمعه و عظمت آن برگزار می‌شود و در سراسر کشور حدود ۲۲۸ مصلی در حال احداث است و بقیه مکان‌های نماز جمعه در مساجد، اماکن و حسینیه‌ها برگزار می‌شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: ستادهای نماز جمعه در سراسر کشور تاکنون ۳۰۰ گونه نشریه ارائه کردند. این ستادها ۲۵۰ واحد مشاوره‌دهنده دائم دارند و حدود ۴۰۰ واحد مشاوره‌دهنده موقت در این ستادها فعال هستند.

حجت الاسلام اختری عنوان داشت: از اواخر سال ۱۳۹۳ تاکنون ۱۳۰ عنوان کتاب را ستادهای نماز جمعه به مردم معرفی کرده و در اختیار آنها گذاشته‌اند، در نماز‌ جمعه‌های سراسر کشور بسیاری از دانشجویانی که نمایندگان برخی از جوامع این قشر بوده‌اند، ۷۰۰نفر از این دانشجویان توانسته‌اند در خطبه‌های نماز جمعه با مردم صحبت کنند.

وی با اشاره به سرکشی‌های مداوم ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از ستادهای نماز جمعه تصریح کرد: این بازدیدهای مداوم از شهرها در جهت آموزش و نظارت در سامان دادن به امور ائمه جمعه صورت می‌گیرد تا قرارگاه‌های اسلام هرچه بیشتر برقرار، استوار و پربازده باشد.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: امام جمعه به سرمایه علمی و تعهدی که دارد از دین و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیام‌رسانی می‌کند، از قرارگاه‌های نماز جمعه پیام اسلام و بیانات مقام معظم رهبری ابلاغ، تبیین و تشریح می‌شود.

حجت الاسلام اختری افزود: امام جمعه در فرصت‌ زمانی که طی هفته در اختیار دارد به مطالعه پرداخته و از شریعت، دین، قرآن و گفتارهای ائمه معصومین عصاره‌های ثقلین مطلب درآورده و به مهمان‌های قرارگاه‌های نماز جمعه ارائه می‌دهد.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نماز جمعه مصداق روشنی از جهاد کبیر است، عنوان داشت: مؤمن با آمدنش به نماز جمعه جهاد کبیر می‌کند. کافران به دین و قرآن به دنبال این هستند که با رفتارشان نماز جمعه را بی‌رونق کنند ما باید به وسیله قرآن و فرمایشات ائمه معصومین با کافران جهاد کبیر کنیم.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه جهاد کبیر اساس جهاد نظامی، اقتصادی و فعالیت‌های دیگر در جامعه است، بیان داشت: ما باید به نکته‌های قرآنی توجه وی‍ژه‌ای کنیم و همانطور که در آیه نماز جمعه به آن ذکر شده وقتی که ندای ” الله اکبر ” سرداده می‌شود برای حضور در نماز جمعه لبیک گویند.

وی گفت: جامعه‌ای که خدا را ذکر می‌کند از شرافت و عظمت خاصی برخوردار می‌شود و نماز بزرگترین شکل یاد خدا را به ما آموزش می‌دهد. نماز جمعه جامعه ذاکر می‌سازد و این جامعه از خطر غفلت دور نگه‌داشته می‌شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه ذکر خدا عنایت الهی را جلب می‌کند، خاطر نشان کرد: نماز جمعه مصداقی از شجره طیبه است که خداوند متعال به آن اشاره کرده است. شما نمازگزاران هستید که درخت دین را با حضورتان در قرارگاه‌های نماز جمعه سرسبز، پررنگ و شاداب می‌کنید.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '