سید احمد حسینی ماهینی
اکتبر ۱۰, ۲۰۱۴ ·

روز عيد غدير همه چيز كامل شد، و دين خدا به طور كامل ، بر مردم عرضه گرديد . زيرا به علت: نا آگاهي انسان هاي بدوي، عرضه دين الهي، بر آنان مشكلات، فراواني داشت. حضرت نوح ۹۰۰سال زحمت كشيد، ولي فقط ۹نفر به او ايمان آوردند.
ابراهيم خليل فرزندش را به عربستان فرستاد، و حتي مي خواست او را قرباني كند، تا بتواند مردم را قانع كند. ولي ناچار شد او را در بيابان عربستان تنها بگذارد! و به ايران برگردد .اما باز هم نمرود يان ايشان را راحت نگذاشتند، لذا فرزند ديگرش را برداشت و به فلسطين رفت.
نوادگان حضرت ابراهيم، در فلسطين و شامات و مصر، هرچه كوشيدند به نتيجه اي نرسيدند. حضرت موسي بعد چند سال نبوت، عاقبت قوم خود بني اسرائيل را نفرين كرد: تا هميشه سرگردان بمانند. و همين قوم سرگردان نگذاشتند كه عيسي ع در ماموريت خود موفق باشد و عيسي ع با حواريون خود، سرگردان مي گشت تا بالاخره، او را به صليب كشيدند. گرچه ايشان نمرد ، بلكه به اسمان ها رفت ولي، روزي برخواهد گشت كه: مردم آمادگي داشته باشند.
اما مردي از نسل اسماعيل، در عربستان ظهور كرد، او كسي جز پيامبر اسلام نبود اما تحمل ايشان بيش از همه بود. در دامان قومي جاهل بدنيا آمد، در حاليكه از تبار ايراني و باهوش بود.اما نفس گرم ايشان، در جسد بي جان جاهليت اثر كرد. و در يك زمان بسيار كوتاه نسبت به حضرت نوح، صاحب ياران زيادي شد .
اما جاهليت عرب به دنبال آن بود كه: اين خط را نيز كور كند، و از بين ببرد. ولي خدا دست آن ها را خوانده بود، به پيامبر ش دستور داد جانشين خود را معرفي نمايد. و در روز غدير در سال آخر عمر گرامي، پيامبر اين كار انجام شد. مردم نمي دانستند با بيعت خود، چه كار مهمي انجام مي دهند، ولي خداوند آيه اي فرستاد و گفت: با اينكار شما دين خدا كامل شد.
و كتابي كه هزاران سال بود، گشوده مانده بود به پايان رسيد. و فيلم بلند هدايت به اكران نزديك شد. و دانلود تمام آيات الهي تمام شد، و حالا همه ميتوانند آن را بردارند و: از آن استفاده كنند.
شايد بتوان كلمه پيامبر را، در نمايش فيلم عظيم غدير، اكنون به سادگي تفسير كرد ولي، آن موقع بسيار سخت بود. پيامبر دكوپاژ اين فيلم را، خود شروع كرد و: طراحي صحنه را با: بر پايي منبري از جهاز شتران كامل كرد. در اين فيلم سكانس هاي فراواني وجود داشت، يكي از آن سكانس ها، بلند كردن امير المومنان بر روي دستان خود بود! بطوريكه سفيدي زير بغل ايشان معلوم شد.
در اپيزود ديگري، دو انگشت خود را بهم چسبان يد و فرمود: قران و عترت من، مانند اين دو انگشت من بهم چسبيده اند! و از هم جدا نمي شوند تا در روز قيامت، كنار حوض كوثر به من ملحق شوند.
پيامبر ميدانست كه علي ع، به همراه دخترش فاطمه س، كساني را تربيت كرده اند كه با خون خويش، اسلام را آبياري خواهند كرد. و تا مرز شهادت دست از :حمايت دين جد خود بر نخواهند داشت .آن ها كاري خواهند كرد كه اديان الهي، زنده بماند و اسلام رشد خود را ادامه دهد.
و اينطور هم شد ، بسياري از مطالب تورات و انجيل، توسط امام علي و فرزندانش تفسير و ثبت گرديد. و با احترام تمام در: نگهداري ياد انبيا الهي كوشيدند. وجود ششمين فرزند امام علي ع ، حق استادي بر تمام علماي مذاهب اسلامي را دارد. و لذا مي بينيم كه غدير، محافظ اسلام و اديان الهي براي هميشه تاريخ است. و اگر غدير نبود هيچ چيزي نمي ماند.
پسند
نمایش واکنش‌ها یبیشتر
نظر دادن
اشتراک‌گذاری
Buffer

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد