نامزدهای نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران اعلام شدند | پرتال خبری ماهین نیوز

هارون یشایایی رئیس نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران ، فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آراء داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران انتخاب شده اند به شرح زیر اعلام می گردد.

بهترین کارگردانی :
۱- رضا میرکریمی دختر
۲- حمید نعمت اله رگ خواب
۳- اصغر فرهادی فروشنده
۴- رضا درمیشیان لانتوری
۵- محمد حسین مهدویان ماجرای نیمروز

بهترین فیلمنامه :
۱- پیمان قاسم خانی خوب، بد، جلف
۲- مهران کاشانی دختر
۳- معصومه بیات رگ خواب
۴- اصغر فرهادی فروشنده
۵- سهیل بیرقی من

بهترین فیلمبرداری :
۱- حمید خضوعی ابیانه دختر
۲- فرشاد محمدی رگ خواب
۳- حسین جعفریان فروشنده
۴- هادی بهروز ماجرای نیمروز
۵- ساعد نیک ذات نفس

بهترین تدوین :
۱- مصطفی خرقه پوش برادرم خسرو
۲- میثم موئینی دختر
۳- هایده صفی یاری فروشنده
۴- هایده صفی یاری لانتوری
۵- سپیده عبدالوهاب متولد ۶۵
بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
۱- سارا بهرامی خانه ای در خیابان چهل و یکم
۲- مریلا زارعی دختر
۳- پانته آ پناهی ها لاک قرمز
۴- بهنوش بختیاری من
۵- شبنم مقدمی نفس
۶- ثریا قاسمی ویلایی ها

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
۱- ناصر هاشمی برادرم خسرو
۲- فرید سجادی حسینی فروشنده
۳- بهرام افشاری لانتوری
۴- هادی حجازی فر ماجرای نیمروز
۵- جواد عزتی ماجرای نیمروز
۶- احمد مهرانفر ماجرای نیمروز

بهترین بازیگر نقش اول زن :
۱- لیلا حاتمی رگ خواب
۲- ترانه علیدوستی فروشنده
۳- پردیس احمدیه لاک قرمز
۴- پانته آ پناهی ها نفس
۵- رویا نونهالی نیمه شب اتفاق افتاد

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
۱- فرهاد اصلانی دختر
۲- کوروش تهامی رگ خواب
۳- شهاب حسینی فروشنده
۴- نوید محمد زاده لانتوری
۵- حامد بهداد نیمه شب اتفاق افتاد

بهترین موسیقی :
۱- کارن همایونفر اروند
۲- حامد ثابت برادرم خسرو
۳- فردین خلعتبری سینما نیمکت
۴- بهزاد عبدی ناردون
۵- ستار اورکی ویلایی ها

طراحی صحنه :
۱- کامیاب امین عشایری آبا جان
۲- شیوا رشیدیان خانه ای در خیابان چهل و یکم
۳- محسن شاه ابراهیمی دختر
۴- کیوان مقدم فروشنده
۵- اصغر نژاد ایمانی نفس

طراحی لباس :
۱- مجید لیلاجی زاپاس
۲- آیدین ظریف سیانور
۳- سارا سمیعی فروشنده
۴- گلناز گلشن لانتوری
۵- اصغر نژادایمانی نفس
۶- عباس بلوندی یتیم خانه ایران

صدابرداری :
۱- محمود سماک باشی آشوب
۲- جهانگیر میرشکاری تیک آف
۳- بابک اردلان رگ خواب
۴- ناصر انتظاری من
۵- عباس رستگارپور نفس
۶- بهمن حیدری یتیم خانه ایران

صداگذاری :
۱- محمود موسی نژاد اروند
۲- بهمن اردلان رگ خواب
۳- علیرضا علویان من
۴- آرش قاسمی نفس
۵- امیر حسین قاسمی ویلایی ها

چهره پردازی :
۱- فاطمه کمالی ، زهرا کمالی سیانور
۲- عبداله اسکندری ، مهرداد میرکیانی لانتوری
۳- محسن دارسنج ماجرای نیمروز
۴- مهرداد میرکیانی نفس
۵- داریوش صالحیان یتیم خانه ایران

جلوه های ویژه میدانی :
۱- محسن روزبهانی یتیم خانه ایران
۲- داود رسولیان ابو زینب
۳- رضا ترکمان سینما نیمکت
۴- عباس شوقی امکان مینا
۵- ایمان کرمیان ویلایی ها
۶- محسن روزبهانی ماجرای نیمروز
جلوه های بصری :
۱- محمد لطفعلی آبا جان
۲- بهنام خاکسار اکسیدان
۳- سینا قویدل رگ خواب
۴- امیر رضا معتمدی سینما نیمکت
۵- فرید ناظر فصیحی نفس

بهترین فیلم :
۱- برادرم خسرو سعید ملکان
۲- دختر رضا میر کریمی
۳- رگ خواب حمید نعمت اله
۴- فروشنده اصغر فرهادی
۵- لانتوری رضا درمیشیان
۶- ماجرای نیمروز سید محمود رضوی
۷- نفس محمد حسین قاسمی

بهترین کارگردانی مستند:
۱- حسن نقاشی آثار عجم
۲- فرناز جورابچیان و محمد رضا جورابچیان اعتراض وارد نیست
۳- حجت طاهری پرندگان در سایه
۴- حامد سعادت مردی که فسیل شد
۵- مهدی قنواتی همجا

بهترین فیلم مستند :
۱- آوانتاژ محمد کارت
۲- پسران سند باد رضا حائری
۳- زنانگی محسن استاد علی
۴- زیمل بلوچستان مازیار مشتاق گوهری
۵- متهمین دایره بیستم حسام اسلامی

بهترین فیلم کوتاه :
۱- آرا یوسف کارگر
۲- حیوان بهرام ارک و بهمن ارک
۳- زونا طوفان نهان قدرتی
۴- شب تولد امید شمس
۵- وقت ناهار علیرضا قاسمی

تندیس های جشن بزرگ سینمای ایران روز ۲۱ شهریور در آیین پایانی این رویداد به برگزیدگان اهداء خواهد شد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '