محکومیت جهانی فرمان اجرایی دونالد ترامپ | پرتال خبری ماهین نیوز

، رئیس جمهور آمریکا در محدودیت ورود شهروندان ایرانی و شش کشور دیگر به آمریکا در حالی رو به گسترش است که اعتراض‌ها در آمریکا همچنان ادامه دارد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه دستوری را با عنوان “حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی” امضا کرد که بر اساس آن ورود پناهجویان به آمریکا به مدت چهار ماه معلق شد و بازدید شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده است.
این کشو‌رها شامل ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است. در این لیست اما نام عربستان سعودی که بیشتر هواپیما ربایان حمله یازده سپتامبر تبعه آن بوده‌اند، دیده نمی‌شود.
بر اساس گزاشها از آمریکا تعداد زیادی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا، نامه‌ای در اعتراض به این فرمان اجرایی امضا کرده‌اند. مقام‌های وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده‌اند که تعداد این امضاها بسیار زیاد است و “صدها” نفر را شامل می‌شود که به گفته آنها “بی‌سابقه” است.
در این نامه گفته شده است که ممنوعیت اعلام شده از سوی آقای ترامپ اهداف اعلام شده با تروریسم را برآورده نمی‌کند. در بخشی دیگر از پیش‌نویس این بیانیه که بی‌بی‌سی آن را دیده است نوشته شده است که این فرمان در “شان” آمریکا نیست.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '