خیانت دو ورزشکار به آرمان فلسطین | پرتال خبری ماهین نیوز

آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در واکنش به حضور مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی در ترکیب تیم یونانی مقابل تیم رژیم غاصب اسرائیل، گفت: چند روزی است که بحث حضور احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی در ترکیب تیم پانیونیوس مقابل تیم رژیم غاصب اسرائیل مطرح است، این اتفاق شوک بزرگی به ورزش ایران بود؛ چرا که در طول این سال‌ها قهرمانان جهان و المپیک ما به خاطر آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا به نوعی این رژیم غاصب را به رسمیت نشناختند و قید کسب مدال را زدند و کار آن قهرمانان در تاریخ ورزش ایران و در دل مردم ثبت و ماندگار شد،اما حرکت این دو فوتبالیست شوک بزرگی به جامعه ورزش بود.

نایب رئیس سابق فدراسیون جودو در ادامه، افزود: این دو فوتبالیست در طول سال‌های گذشته خدمات ارزنده‌ای را برای فوتبال ملی کشورمان داشته‌اند و نباید این را فراموش کنیم که آنها در دور رفت کار ارزشمندی را انجام دادند و حاضر نشدند راهی تل‌آویو شوند اما در دور برگشت مقابل این تیم بازی کردند و ای کاش این کار اخلاقی را که در دور رفت انجام داده بودند در دور برگشت نیز تکرار می‌کردند. هر چند که این کار از نظر ما و جامعه ورزش به خاطر آرمان‌های انقلاب اسلامی محکوم است و در واقع یک کار ناشایست و غیراخلاقی است. این کار به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست؛ اینکه آنها تعهدات حرفه‌ای داشتند و در صورت عدم حضور در ترکیب تیم جریمه برای آنها در نظر گرفته می‌شد اصلا قابل قبول نیست، به نظرم تعهدات اخلاقی و رعایت حقوق پهلوانی بالاتر از هر قرارداد حرفه‌ای و مدال فلزی است.

وی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: به نظر در این شرایطی که این اتفاق رخ داده است برخورد با این دو ورزشکار باید منطقی و جدا از احساسات باشد به هر حال این دو ورزشکار خدمات ارزنده‌ای برای کشورمان داشتند. ما نباید طوری با آنها برخورد کنیم که تصمیمات ما عواقب بین‌المللی برای ورزش کشورمان داشته باشد. هر چند که ما برای آرمان‌ها و ارزش‌های کشورمان خون‌های زیادی اهدا کرده‌ایم و جوانان زیادی از جان و مال و خانواده خود گذشته و حالا وظیفه ما ورزشکاران است که در چنین مواقعی حاضر به مسابقه دادن مقابل این رژیم اشغالگر نباشیم و راه شهدا را ادامه دهیم.

میراسماعیلی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: من در عین حال که این حرکت را محکوم می‌کنم، اما باید به این موضوع هم اشاره کنم. این موضوع، یک موضوع کاملاً داخلی است و مطمئناً در بین خانواده بزرگ ایران حل خواهد شد. این اتفاق هیچ ربطی به رژیم غاصب و جعلی اسرائیل ندارد و آنها نمی‌توانند با این رفتارهایی که در رسانه‌های خود به راه انداختند در بین مردم ایران تفرقه‌ افکنی راه بیندازند. مطمئناً مسئولان ورزش و بزرگان کشور بهترین تصمیم منطقی را به دور از هر احساساتی در مورد این دو فوتبالیست خواهند گرفت. آنها بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند تا هیچ عواقب بین‌المللی برای ورزش‌مان رخ ندهد. جدا از تصمیمات مسئولان باید به این نکته اشاره کنم که باید طوری تصمیم‌گیری شود که این موضوع بدعت جدیدی برای آینده ورزشمان نباشد و این موضوع همیشه در ذهن همه ما ثبت شود که به هیچ عنوان نباید در مقابل رژیم جعلی اسرائیل حضور داشته باشیم. ما نباید در میادین بین‌المللی این رژیم غاصب و کودک‌کش را به رسمیت بشناسیم.

وی در ادامه عنوان کرد: مهمترین نکته در مورد اینکه ما دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم این است که تمام لژیونرهای ما در تمام رشته‌هایی که فعالیت می‌کنند باید آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ کنند و به احترام خون شهدا در مواقع ثبت قراردادهای خود به چنین مسائلی اشاره کنند. باید در قرارداد ورزشکاران ما این مهم لحاظ شود که در صورت هم‌بازی شدن با رژیم غاصب اسرائیل آنها تعهدی در مقابل باشگاه‌ها و تیم‌های خود ندارند و به هیچ عنوان مقابل آنها حاضر به مسابقه دادن نخواهند شد. با ثبت چنین قرارداد‌هایی این چنین مشکلات دیگر رخ نخواهد داد.

میراسماعیلی در پایان صحبت‌های خود، گفت: نباید فضا به نوعی برای این دوستان دو قطبی شود که مسئولان عالی‌رتبه نتوانند تصمیمات منطقی برای این دو فوتبالیست بگیرند، همه ما ورزشکاران تا لحظه آخر که در میادین حضور داریم باید بدانیم حافظ منافع آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا هستیم و هیچ چیزی بالاتر از این ارزش‌ها نیست، هیچ کدام از مدال‌های فلزی و قراردادهای مالی ما بالاتر از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا نیستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '