به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقام‌های مرکز اطلاعات هوا و فضای آمریکا می‌گوید کره شمالی به توانمندی هدف قرار دادن آمریکا با موشک‌های حامل کلاهک اتمی دست یافته است.

سرهنگ «شان لارکین» از مقام‌های مرکز اطلاعات هوا و فضای آمریکا (NASIC) که مسئولیت رصد آزمایش‌های موشکی کره شمالی را بر عهده دارد، در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «سی بی اس» برای نخستین بار آشکار ساخت که در حال حاضر تمام ایالات آمریکا در تیررس حمله موشکی کره شمالی قرار گرفته است.

در این مرکز اطلاعاتی واقع در اوهایوی آمریکا، تحلیلگران اطلاعاتی، مهندسان و کارشناسان به بررسی اطلاعات ماهواره‌ای از آزمایش‌های موشکی سرگرم هستند.

سرهنگ لارکین سرپرست برنامه رصد موشکی این موسسه اطلاعاتی در این مصاحبه گفت: «آزمایش موشکی تابستان سال جاری کره شمالی بیانگر این نکته است که آن‌ها قادرند آمریکا را هدف قرار دهند.»

وی در پاسخ به سئوالی در زمینه این‌که کدام ایالت در خطر حملات موشکی کره شمالی قرار دارد، گفت: «تمامی چهل و هشت ایالت (اراضی اصلی) آمریکا در خطر قرار دارند.»

لارکین گفت کره شمالی در حال حاضر تمام فناوری‌های لازم برای هدف قرار دادن آمریکا را به دست آورده و تنها قطعه باقی‌مانده از این پازل، تسلط این کشور به مرحله بازگشت موشک به جو بدون از بین رفتن آن بر اثر گرما است.

کره شمالی بارها تأکید کرده است که توان موشکی و اتمی‌اش صرفا پاسخی است به فعالیت‌های نظامی تحریک‌آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره. پیونگ‌یانگ می‌گوید از خلع سلاح اتمی در جهان حمایت می‌کند، مشروط بر اینکه قدرت‌های بزرگ هم حاضر باشند این تسلیحات را کنار بگذارند.

در جریان تازه‌ترین آزمایش اتمی کره شمالی، پیونگ‌یانگ خود را یک «قدرت اتمی مسئول» توصیف و تأکید کرد که تا زمانی که از سوی آمریکا مورد حمله قرار نگیرد، از این تسلیحات استفاده نخواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد