بهترین حیوانات خانگی برای زندگی در آپارتمان | پرتال خبری ماهین نیوز

ما همگی می خواهیم که حیوانات خانگیمان خرسند و سلامت باشند، و ممکن است که آپارتمان همیشه نتواند شرایط را برای آن فراهم کند. پس حالا یک صاحب آینده نگر حیوان خانگی چه باید بکند؟

پرندگان

پرندگان اهلی می توانند تا حدی متفاوت باشند، خواه سهره یا فنچ، طوطی، مرغ عشق، عروس هلندی، یا طوطی کانور. تمام پرندگان تا یک حدی سرو صدا دارند، چه جیک جیک های زیبا، چه جیغ ها و فریاد های طوطی خوشحال یا ناراحت. دوست بودن با همسایه شاید کمکتان کند، اما صاحب خانه ها تمایل دارند تا در طرف آن هایی باشند که اعتراض می کنند، حتی اگر چنین پرنده هایی در قرارداد اجازه داشته باشند. دوست داشته باشید یا نه، مدیریت سرو صدای پرنده ی شما بر عهده ی شماست.

طوطی ها و ماکاها بسیار باهوش هستند و به رابطه ی دائم با یک خانواده پرنده احتیاج دارند. پرندگان بزرگتر معمولا پر هزینه تر و پر سر و صدا تر هستند، و به مراقبت پیشرفته نیاز دارند، اما می توانند دوست خانواده ی شما برای بیش از ۵۰ سال باشند.

برتری پرندگان کوچکتر از طرف دیگر، می تواند هزینه ی نسبتا کمتر توسط یک قفس محکم و تعدادی اسباب بازی و فعالیت هایی که ان ها را مشغول کند، را شامل شود. قطعا، محوطه به اندازه ی پرنده و سلیقه ی شخصی شما بستگی خواهد داشت. فروشگاه حیوانات خانگی شما می تواند از یک قفس کوچک و ساده تا بزرگ و طرح دار و اشکال ویکتورین را داشته باشد، که می تواند به علاوه ی حیوان خانگی شما بر طرح خانه تان نیز شکلی دهد.

موش ها، خوگچه هندی ها، و جونده های دیگر

همستر ها، جربیل ها، خوکچه هندی ها، موش ها، و موش های صحرایی منحصرا برای آپارتمان نشینی مناسب می باشند. محیط نگه داری آن ها می تواند کوچک و ارزان قیمت باشد، اگرچه که آن ها نیاز دارند تا تمیز نگه داشته شوند. آن ها همچنین از یک زمان بازی در جاهای دیگر سطح خانه نیز لذت خواهند برد.

بسیاری از جوندگان کوچک بدشان نمی آید که در دست نگه داشته و کمی نوازش شوند. موش ها منحصرا از بهره ی هوشی بالایی برخوردار هستند و صاحبان آن ها می توانند آن ها را توسط تشویق کردن به وسیله ی غذا و تشویقی تربیت کنند تا کار های متفاوتی انجام دهند.

با اینکه رایج نیست، برخی مشکلات حساسیتی با خوکچه های هندی و دیگر جوندگان وجود دارد. همچنین خوکچه های هندی صداهای ارتباطی بسیاری از قبیل زوزه، ناله و جیر جیر ایجاد می کنند. پس اگر شما چندان اهل ارتباط کامل با حیوان خانگی خود نیستید شاید بخواهید به جونده ای از شاخه ای دیگر رجوع کنید.

حیوانات خانگی جیبی

اگر می خواهید کمی عجیب شوید، شاید بخواهید موج جدید “حیوانات خانگی جیبی” را در نظر داشته باشید که در چند شال اخیر رونق پیدا کرده اند. در حالی که تقریبا هر حیوان خانگی ای که در دست جا میگیرد در این خانواده ی “جیبی” قرار می گیرد، این انتخاب های منحصر تر طرفداران بیشتری پیدا کرده اند.

بادپر شکری ها، جوجه تیغی های اهلی (Pygmy Hedgehogs) و امثال آن ها حیوانات خانگی جالبی می سازند. اما همانطور که دکتر دنیش می گوید: “در خاطر داشته باشید که این حیوانات شبانه هستند و ممکن است که با برنامه ی شما همراه نباشند.” بادپر شکری های بهتر است که جفتی از جنسیت خود داشته باشند، و هر چقدر که جوانتر باشند وقتی که آن ها را می گیرید، همان قدر امکان بیشتری برای وفق پیدا کردن ان ها با صاحبشان وجود دارد. بادپر شکری ها فضاهای بزرگتر را به همرا یک کیسه ی آویز بیشتر ترجیح می دهند تا در آن احساس امنیت و آرامش کنند.
نگه داری از جوجه تیغی های اهلی در برخی جاها مانند هاوایی و کالیفرنیا قانونی نیست، و در جاهایی هم برای نگهداری از آن ها باید از شرایط خاصی برخوردار بود.

موش خرماها و خرگوش ها

برای آن هایی که حیوانات خانگی را کمی بی قانون تر ترجیح می دهند، یک موش خرما یا خرگوش (یا بیش از یک) ممکن است انتخاب خوبی باشد. محیط مورد نیاز برای این حیوانات تنوع بسیاری دارد، برخی صاحبان هستند که کاملا یک اتاق را برای خرگوش ایمن می کنند، و به خرگوش های خود اجازه می دهند تا آزادانه در آن اتاق گشت بزنند. قفس های خرگوش هم موجود هستند، اما معمولا بسیار کوچک می باشند. گزینه ی دیگر یک “خانه ی خرگوش” چند طبقه می باشد، که دو برابر قفس های معمولی فضا ارائه می دهد.

مانند هر حیوان خانگی دیگر، خرگوش شما می تواند از از یک زمان بازی در خارج از محوطه ی خود لذت ببرد. آن ها همچنین می توانند آموزش ببینند تا از خاک استفاده کنند، مانند گربه ها، که می تواند بهتر از فرش اتاق خواب باشد.

اگر شما موش خرما را انتخاب می کنید، بهتر از است که پیش از آن تحقیق انجام دهید. در شهر های برخی کشور ها نگه داری موش خرما غیر قانونی می باشد. البته با اینکه کسی معمولا اهمیتی نمی دهد، بوده اند افرادی که گزارش شده اند و حیوان خانگی عزیز آن ها از آن ها گرفته شده است، که هیچ وقت چیز جالبی به نظر نمی رسد.

مرموز ها و ترسناک ها

برای آن صاحبان حیوان خانگی که چیزی کاملا خاص می خواهند، شما تنها می توانید به دنیای حشرات رجوع کنید، مخصوصا اگر ترجیح می دهید که حیوانی داشته باشید که به جای بر قرار کردن ارتباط، آن را تماشا کنید. موجوداتی مانند ترنچلا ها، عقرب های امپراطور، هزار پاهای آفریقایی، یا سوسک های خش خش کن ماداگاسکار همگی حد اقل محیط نگه داری، و در مورد خود نگه داری و رسیدگی مقدار بسیار کمی را نیاز دارند.

ترانچلاها در اندازه ها و طرح های رنگی منحصر به فردی وجود دارند. در حالی که افرادی که با عنکبوت های خود تعامل دارند، بهتر است از ترانچلها پرهیز کنند – البته به دلیل وجود خطر بیشتر برای آن ها تا برای شما. طرفداران پرو پا قرص عنکبوت ممکن است که به شما بگویند برخی از نژاد های عنکبوت اهلی شدنی تر هستند تا دیگران، اما بهتر است تا در این مورد خود شما تصمیم بگیرید.

عقرب های بسیار زیبا هستند. اگر شما یک لامپ تاریک (black light) یا UV در آکواریم قرار دهید، خواهید دید که به رنگ آبی لاجوردی به دلیل وجود فسفات در اسکلت خارجیشان می درخشند.

در نکات منفی می توان به نیاز این قبیل موجودات به غذای زنده اشاره کرد، که به این معنی می باشد که باید یک اندوخته ای از جیرجیرک، کرم، یا حشرات ظریف دیگری در اطراف داشته باشید. شاید یک نکته ی منفی جدی تری خطر فرار آن ها باشد. در حالی که به اندازه ی کافی در آپارتمان شما ترسناک خواهد بود، یک ترانچلای گم شده در خانه ی همسایه داستان دیگری خواهد بود. پس بهتر است که از ریسک ها مطلع باشید. و البته خطر گزیدن و نیش همیشه وجود خواهد داشت، اگرچه که اثر آن از هم خانواده های دیگر آن ها در طبیعت وحشی کمتر خواهد بود. در نظر داشته باشید، خطر گاز گرفته شدن بدون رابطه با اینکه از چه حیوان خانگی ای نگه داری می کنید وجود دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '