ایران، نیروی زمینی مسلط خاورمیانه می‌شود | پرتال خبری ماهین نیوز

نشریه آمریکایی نوشت: اختصاص منابع مالی مناسب می‌تواند ایران را به قدرت زمینی مسلط در غرب آسیا مبدل کند.
العالم – ایران
نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» در تحلیلی به قلم «کایل میزوکامی» تحلیلگر امور امنیتی درباره توان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران بی‌شک یکی از قدرتمندترین و بانفوذترین کشورها در خاورمیانه است. «آیت الله خامنه‌ای» فرمانده کل قوای ایران است و همانند بسیاری از کشورها، ایران دارای دو نیروی مسلح یکی ارتش و دیگری سپاه پاسداران و بسیج است. البته نیروهای مسلح ایران به علت وقوع انقلاب از کمبودهایی رنج می‌برند.
در این میان ارتش حفاظت از مرزها و سپاه حفاظت از شهرها را بیشتر بر عهده دارند. مرکز مطالعات راهبردی و بین‌الملل در سال ۲۰۱۳ در ارزیابی اعلام کرد ایران ۳۵۰ هزار نیروی فعال دارد که در این بین ۱۳۰ هزار نفر کادر و ۲۲۰ هزار نفر سرباز مشمول خدمت هستند.
نویسنده با اشاره به توان لجستیکی ارتش و فشار ناشی از تحریم‌ها بر بدنه نیروهای مسلح و تلاش‌های صنایع دفاعی ایران برای رفع کمبود‌ها نوشت: ایران امروزه مشتاق برتری نظامی در صنایع تسلیحاتی است و کم و بیش سلاح‌هایی تولید می‌کند. این کشور مدعی ساخت تانکی به نام «کرار» است. کرار از نسخه روسی «تی -۹۰» که قبلا قصد خرید آن‌را داشت، ساخته شده و مقام‌های ایران کرار را برتر از تی‌-۹۰ می‌دانند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '