امکان استفاده تمامی شهروندان از تسهیلات کاهش ساعات طرح ترافیک | پرتال خبری ماهین نیوز

دیوارهای شهر ، سبز می شوند

دیوارهای بلااستفاده با هدف استفاده بهینه از فضاهای موجود جهت توسعه فضاهای سبز شهری و دستیابی به شهری زیبا و پاک با نصب گلدان های زینتی ، سبز می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجید نوربخش معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به نقش کلیدی رفتارهای شهروندی در بهبود یا تخریب محیط زیست، مشارکت داوطلبانه، آگاهانه و حداکثری شهروندان در بستری پایدار در ساختار محلات می تواند دستیابی به شهری پاک را در ارتقای سلامت شهروندان و بهبود وضعیت محیط زیست شهری تا حد قابل توجه تسهیل و به ارتقای عملکرد مدیریت پایدار شهر کمک نماید.
این مقام مسئول افزود: طرح دیوار سبز توسط دبیر دبیران کانون های محیط زیست محلات شمال تهران مطرح و پس از بررسی ها و ارزیابی های زیست محیطی توسط اداره محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه در نواحی ۳،۶ و ۹ اجرا شد و در سایر نواحی نیز تسری خواهد یافت.
وی گفت : در این طرح به منظور خلق چشم اندازهای زیبای شهری و پوشش دیوارهای بلااستفاده بیش ۲۰ گلدان با گل های تابستانی بر روی دیوارها جانمایی و روزانه آبیاری می شود .
نوربخش خاطر نشان ساخت: یکی از مهم ترین اهداف ایجاد کانون های محیط زیست در منطقه یک فراهم آوردن فضایی برای مشارکت، حضور آگاهانه، داوطلبانه و موثر شهروندان در عرصه
عابد ملکی خبر داد:
امکان استفاده تمامی شهروندان از تسهیلات کاهش ساعات طرح ترافیک/ کاهش ساعات طرح ترافیک تنها مختص به ساکنان منطقه ۱۲ نیست/ ثبت تخلف و جریمه در انتظارخودروهایی است که در ساعات تعیین شده وارد محدوده طرح می شوند
شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: کاهش ساعت طرح ترافیک منطقه ۱۲ تنها مختص به ساکنان این محدوده نیست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲ تهران؛ عابد ملکی با بیان این مطلب افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده تمامی خودروهایی که به هر دلیلی از زمان پایان طرح ترافیک در روز قبل وارد محدوده طرح ترافیک منطقه ۱۲ شده باشند بین ساعت ۶:۳۰ تا ۸:۳۰ صبح می توانند یک بار اقدام به خروج از این محدوده کنند.
وی ادامه داد: در مدت زمان تعیین شده دوربین های ثبت خروج از محدوده طرح اقدام به ثبت پلاک و اعمال جریمه نخواهند کرد.
شهردار منطقه ۱۲ تهران با بیان اینکه مدیریت شهری تهران با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ در جهت بهبود کیفیت زندگی و روان سازی ترافیک در این منطقه اقدام به ارائه این تسهیلات گرفته است، یادآور شد: پیش بینی های انجام شده نشان می دهد که اجرای این طرح می تواند بار ترافیکی منطقه را در ساعات میانی روز کاهش داده و مانع از تبدیل معابر این محدوده به پارکینگ شبانه روزی خودروهایی شود که به هر دلیلی در ساعات پایانی طرح در روز قبل به این منطقه وارد شده اند.
وی تاکید کرد: استفاده شهروندان از این تسهیلات نیازی به ساکن بودن در این منطقه نداشته و چنانچه خودرویی در بین این ساعات اقدام به ورود به محدوده طرح ترافیک کند؛ حتما پلاک این خودروها توسط دوربین های ورودی محدوده طرح ثبت و اعمال جریمه خواهند شد.
به گفته ملکی این تسهیلات تنها برای یک بار خروج خودروها از محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده است، نه بیشتر

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '